вівторок, 19 березня 2019 р.

Україна вітає із 89-річчям берегиню літератури


Жива легенда української літератури Ліна Костенко святкує свій 89-й день народження. Відомо, що поетеса, прозаїк і громадський діяч з'явилася на світ 19 березня 1930 року.                                             Варто нагадати, що Ліна Костенко є автором понад 15-ти поетичних збірок, роману "Записки українського самашедшого". А ось за історичний роман у віршах "Маруся Чурай" її було удостоєно Державної премії ім. Тараса Шевченка.

понеділок, 4 березня 2019 р.

НАШІ ПЕРЕМОГИ!

За результатами обласного етапу конкурсу дитячої та юнацької творчості «Збережемо Україну разом» в рамках Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» учениці Нововасилівського НВК : Уліщенко Вікторія ( 5 клас) та Чабаненко Дарина ( 7 клас) ( керівник Кирик С. С.- учитель української мови та літератури) посіли ІІ та ІІІ місця у номінації «Літературна творчість» . Вітаю з перемогою своїх учениць та бажаю подальших здобутків!
               

пʼятниця, 22 лютого 2019 р.

ЇЇ величність - мова

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Урочисте святкування цієї визначної дати відбулося і у Нововасилівському НВК, яке підготувала і провела вчитель української мови та літератури Кирик С. С. для учнів 5 – 9 класів.
Емоційні вірші, запальні танці, веселі гуморески та сценки і, в той же час, сумні рядки про трагічні сторінки становлення рідної мови - все вдало переплелося на святі « ЇЇ величність – мова». Що є найцінніше в житті кожної людини? Рідна мати, рідна земля, рідна мова. У рідному слові початок усіх початків людського буття. Пам’ятаймо завжди про це, бережімо, плекаймо, збагачуймо, примножуймо красу рідної мови. Людина, яка забула свою мову, не живе, а існує.







понеділок, 11 лютого 2019 р.

Школам рекомендують відсвяткувати День рідної мови

Українським школам рекомендують провести святкування Міжнародного дня рідної мови, який у світі відзначатимуть 21 лютого. Лист Інституту модернізації змісту освіти з відповідною рекомендацією надісланий регіональним інститутам післядипломної педагогічної освіти.
У ІМЗО зазначають, що школи, у рамках святкування Міжнародного дня рідної мови, мають організувати фестивалі, конференції, семінари, презентації, круглі столи, відкриті уроки, книжково-ілюстративні виставки та провести диктанти.
Також в Інституті модернізації змісту освіти просять сприяти висвітленню проведеної роботи у ЗМІ, на шкільних сайтах, а також віднайти можливість та нагородити учасників культурно-просвітницьких заходів дипломами, грамотами, цінними подарунками.
Узагальнену інформацію та фотоматеріали щодо відзначення Міжнародного дня рідної мови необхідно надсилати на електронну адресу: menshina213@gmail.com.
В ІМЗО також розробили методичні рекомендації на допомогу проведенню зазначених заходів. http://osvita.ua/school/63385/


середа, 6 лютого 2019 р.

Атестаційний період

Закріплюємо тему " Основні правила переносу"(Укр.мова, 5 клас). Мета досягнута, настрій чудовий. А це лише перший урок. Продовження буде...







Атестаційний період

Сьогодні на уроці української літератури у 6 класі ми познайомилися з творчістю Е. Андієвської, поринувши у країну Яян, яку учні створили власними силами. Мандруючи вулицями міста, вони мали змогу уявити країну, у якій хліб росте на деревах, будинки мають вуха, машини- корони.





понеділок, 28 січня 2019 р.

Затверджено новий порядок проведення шкільних іспитів

Міністерством освіти затверджений новий Порядок проведення державної підсумкової атестації. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
Документ визначає механізм і форми проведення ДПА осіб, які здобувають освіту в закладах загальної середньої освіти I - III ступенів та інших закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти та осіб, які здобувають середню освіту за сімейною формою навчання. http://osvita.ua/school/63275/

субота, 12 січня 2019 р.

Це важливо!


Хто і як складатиме ЗНО у 2019 році?


В 2019 році державну підсумкову атестацію у формі ЗНО складатимуть лише учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої (коледжі та технікуми) та професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти.
Учні 9-х класів складатимуть шкільні іспити у письмовій формі, але не у формі ЗНО.
Запуск ЗНО для учнів 9-х класів планується не раніше 2026/27 навчального року.
Випускникам 11-х класів буде необхідно скласти шкільні іспити у формі ЗНО з трьох навчальних предметів:
  • українська мова і література (українська мова);
  • математика або історія України (період XX - початок XXI століття) (за вибором учня);
  • один із навчальних предметів, зазначених в переліку предметів ЗНО (за вибором учня).
Учням, які оберуть для складання іноземну мову, результат ЗНО буде зараховано залежно від рівня, на якому вони вивчали мову.
Студенти закладів вищої та професійної освіти складатимуть ДПА у формі ЗНО тільки з двох предметів: української мови та на вибір математики або історії України.